T4.com.ua

все про технології

T4.com.ua

T4.com.ua7 годин тому вНаука, Технології

Студенти Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich) представили унікального триногого робота, здатного ефективно пересуватися на астероїдах завдяки умінню виконувати стрибки у умовах дуже низької гравітації. Робот, який отримав назву SpaceHopper, є легкою платформою вагою 5,2 кг та висотою 24,5 см, створеною з матеріалів, придатних для використання в космосі. Триногий стрибаючий робот створений для дослідження астероїдів SpaceHopper використовує три ноги, які дозволяють забезпечити стабільність і точність приземлення без гіроскопів або маховиків. Контроль над рухом ніг робота здійснюється завдяки нейронній мережі, натренованій методами глибокого навчання з підкріпленням, що дозволяє роботу здійснювати плавні і контрольовані посадки. Завдяки своїм стрибкам, SpaceHopper може долати значні відстані на поверхні астероїдів, ефективно переміщуючись між різними ділянками території. В ході тестів в умовах симуляції низької гравітації, які імітували умови на Церері, робот демонстрував здатність стрибати на відстані до 6 метрів, точно приземляючись у задані місця. Ця здатність робота до стрибків і стабілізації в повітрі розкриває нові перспективи для дослідження астероїдів — одного з маловивчених регіонів нашої сонячної системи. Раніше ми повідомляли, що до Землі прямує астероїд 2024 GJ2.The post Студенти розробили триногого стрибаючого робота для дослідження астероїдів first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua8 годин тому вНаука

Вчені виявили, що тектонічні процеси могли бути причиною глобального вимирання, яке сталося півмільярда років тому. Про це повідомляє Life Science. Дослідження вчених показало взаємозв’язок між геологічними шарами в Антарктиді та Південній Австралії, які в той час належали до суперконтиненту Гондвана. Ці дані демонструють, що приблизно 513 мільйонів років тому на території суперконтиненту відбувалися значні геологічні зміни: формувалися гори, стародавні рифи знищувались, а ерозійний матеріал з континентів потрапляв у світовий океан. Ці події збіглися з масовим вимиранням, відомим як подія Сінск, розповідає керівник дослідження, седиментолог Пол Майроу з коледжу Колорадо. “Це дивно, але тектоніка відіграла ключову роль у вимиранні”, — коментує Майроу. Вчені виявили, що тектонічні процеси могли бути причиною глобального вимирання, яке сталося півмільярда років тому Подія Сінск відбулась у кембрійський період (від 540 до 485 мільйонів років тому), коли життя на Землі переживало значну диверсифікацію, відому як кембрійський вибух. Однак, в середині цього бурхливого періоду розвитку, Сінське вимирання знищило кілька важливих груп живих організмів, включно з конусоподібними гіолітами та губками археоціатідами, які колись формували величезні рифи на всій планеті. Читайте також: Найбільший вулкан Антарктиди почав викидати золото Раніше дослідники з’ясували, що це вимирання супроводжувалося зниженням рівня кисню в океанах, але точна причина цих подій була невідома. Тепер, за словами Майроу та його колег, зрозуміло, що гондванська тектоніка, яка відбулася між 600 і 540 мільйонами років тому, спровокувала ці катастрофічні зміни.The post Вчені назвали причину масового вимирання на Землі, яке сталося півмільярда років тому first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua12 годин тому вТехнології

Команда інженерів з Google DeepMind розробила мініатюрних роботів-футболістів, керованих штучним інтелектом, які здатні грати у футбол. Ці автономні агенти, хоч і падають під час гри, продовжують намагатися забити гол. Дослідження включало використання гуманоїдних роботів заввишки близько 51 см, які були навчені футбольних навичок за допомогою комп’ютерних симуляцій. Використовуючи технології машинного навчання, інженери тренували роботів у базових навичках, таких як удари по м’ячу і вставання після падінь, а потім перевірили їх здатність змагатися один на один на полі. В процесі тренувань вчені інтегрували алгоритми, які дозволяли роботам самостійно вдосконалюватися, виконуючи індивідуальні вправи та граючи проти опонентів. Подальші спостереження показали, що рухи роботів були значно плавнішими порівняно з роботами, програмованими традиційними методами. Також роботи розвинули тактичні навички, такі як імітаційні маневри для дезорієнтації супротивника та знаходження вільного шляху до воріт.The post Фахівці зі штучного інтелекту навчили роботів грати у футбол (ВІДЕО) first appeared on T4.
Котики завжди викликали захоплення своєю миловидністю та загадковістю, але іноді їхні витівки можуть бути не тільки чарівними, а й справжньою комедією. Ці вихованці відомі своєю здатністю висловлювати емоції у найнесподіваніших формах, а їхні реакції на різноманітні побутові звуки часто стають джерелом справжнього розваги для їхніх власників. Ось чому не дивно, що забавна реакція кошеня на хропіння господаря змусила не тільки його родину, а й тисячі інтернет-користувачів посміятися з цього невеликого, але веселого епізоду. На відео, знятому дружиною чоловіка, зафіксовано кумедну поведінку кошеня, яке реагує на хропіння свого господаря. Маленьке кошеня виявилося збентеженим хропінням сплячого чоловіка і, підступаючи з різних боків, намагалося атакувати джерело цього дивного шуму, але кожного разу вагалося і відступало. Користувачі соціальних мереж були в захваті від відео, висловлюючи своє захоплення у коментарях: “Мій чоловік також вміє розсмішити”. “Так я реагую на хропіння мого чоловіка ночами!”. “Це дуже смішно! Я б теж злякалася таких звуків!”. Раніше ми публікували зворушливе відео, на якому мопс вчить дитину повзати, стало хітом ІнтернетуThe post Смішна реакція кішки на хропіння господаря потрапила на відео first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua13 годин тому вТехнології

Apple представила новітню функцію, спрямовану на запобігання крадіжкам iPhone, щоб уникнути повторного використання їхніх компонентів або повторної активації. Оновлення включає удосконалену версію системи Activation Lock, яка блокує можливість використання компонентів з вкрадених телефонів у інших пристроях. Apple також оголосила про нові правила ремонту, згідно з якими оригінальні запчастини компанії тепер проходять через заводське калібрування. Це забезпечить використання лише офіційних компонентів під час ремонтних робіт, які стануть доступними для клієнтів та незалежних сервісних центрів вже цієї осені. Клієнти та незалежні постачальники послуг з ремонту зможуть використовувати вживані запчастини Apple для ремонту, починаючи з деяких моделей iPhone цієї осені В компанії зазначили, що ці заходи мають на меті забезпечити приватність і безпеку користувачів, збільшити довговічність продуктів та зменшити вплив ремонтних робіт на довкілля. Додатково, Apple планує надавати інформацію про використані запчастини прямо в системних налаштуваннях iOS. З осені компанія розширить цю можливість, додаючи дані про те, чи є встановлена деталь новою чи відновленою.The post Apple придумала, як запобігти крадіжці iPhone first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua13 годин тому вНаука

Науковці під час дослідження хребта Салас-і-Гомес у Тихому океані виявили понад 160 видів, про які раніше не було відомо в цій місцевості, з яких 50 видів є абсолютно новими для науки. Ця кумедна істота – шаунакс (рід кісткових риб із сімейства морських жаб), задокументований під час занурення біля південно-західного схилу Рапа-Нуї. Авторство зображення: ROV SuBastian / Інститут океану Шмідта Учасники експедиції Інституту океану Шмідта досліджували морське дно на глибинах між 800 та 1200 метрами. Серед значущих відкриттів була глибоководна форма коралу Leptoseris, яка здатна до фотосинтезу глибше, ніж будь-яка інша відома істота. Цей вид уже був відомий науці, але його виявлення в такій глибині є новим явищем. Глибоководна риба-дракон, верхівковий хижак із величезними щелепами, наповненими зубами, схожими на ікла, знайдена на південно-східному схилі недослідженої підводної гори без назви.Авторство зображення: ROV SuBastian / Інститут океану Шмідта Також науковці спостерігали за істотою, яку жартома назвали “літаючим спагетті-монстром” (Bathyphysa conifera), що схожа на медузу, і за люмінесцентною рибою-драконом з родини Stomiidae, раніше вже відомою науці, але новою для цієї території. Корал Chrysogorgia та присадкуватий омар, знайдені на північному схилі Моту-Мотіро-Хіва, безлюдного острова вздовж хребта Салас-і-Гомес. Авторство зображення: ROV SuBastian / Інститут океану Шмідта У процесі експедиції, яка тривала 40 днів у лютому та березні на борту дослідницького судна Falkor, було досліджено 10 підводних гір висотою до 1000 метрів. Шість з них були не зареєстровані в наукових базах даних, кожна з яких має свою унікальну екосистему. Bathyphysa conifera також відомий як “літаючий спагетті-монстр”. Авторство зображення: Океанський інститут Шмідта Більшість цього хребта розташована в міжнародних водах, хоча деякі частини знаходяться під юрисдикцією Чилі. Розглядається можливість надання цій зоні статусу охоронюваної морської території за Договором ООН про право моря. Серед деяких створінь, які спостерігали, були дивні восьминоги. Авторство зображення: Океанський інститут Шмідта Раніше ми повідомляли, що найбільший вулкан Антарктиди почав викидати золото.The post У Тихому океані виявили 50 невідомих науці істот first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua14 годин тому вНаука

Астрономи давно визначили кінцевий етап життя Сонця, в ході якого воно перетвориться на червоного гіганта, а потім втратить свою зовнішню оболонку, залишившись білим карликом. Очікується, що цей процес відбудеться приблизно через 5 мільярдів років. Що стосується долі планет Сонячної системи, то ситуація значно складніша. Існує велика ймовірність, що Меркурій та Венера будуть поглинуті розширюючимся червоним гігантом. Щодо Землі та Марса, то межа, до якої зможе розширитись Сонце, залишається під питанням. Група міжнародних вчених досліджувала останні стадії життя сонцеподібних зірок і дійшла висновку, що з нашою планетою на ранніх етапах розширення Сонця навряд чи щось залишиться. Атмосфера та океани Землі будуть випаровані і відправляться у космос. Зі зміною маси внутрішніх частин Сонячної системи Земля почне віддалятися від Сонця. Однак невідомо, чи встигне вона віддалитися достатньо швидко, щоб уникнути поглинання. На думку вчених Сонце перетвориться на білого карлика приблизно через 5 мільярдів років Далі, навіть якщо Земля і виживе під час фази червоного гіганта, її чекає приливне руйнування. Для вивчення цього процесу вчені проаналізували 17-річний архів спостережень за трьома білими карликами. Вони виявили, що після смерті зірки в системі настає хаос, зміщуються орбіти планет, які можуть пройти на небезпечній відстані від залишків зірки, що призводить до їх руйнування. Ці події фіксуються за змінами в яскравості білих карликів та спектральних слідах, залишених загиблими планетами. Такі руйнації є типовими для систем з білими карликами. Один з таких карликів зруйнував великий об’єкт у 2010 році, інший — у 2015 році. Читайте також: Найбільший вулкан Антарктиди почав викидати золото Існує ймовірність, що якщо Землю не поглине червоний гігант, то її знищить білий карлик. Проте, людство вже не зможе стати свідком цих подій, якщо не знайде способу переселитися в іншу зоряну систему. Такі радикальні зміни вимагатимуть від людства виняткових технологічних досягнень і нових стратегій виживання в глибокому космосі. Таким чином, кінець існування Сонця і потенційна доля Землі є нагадуванням про тимчасовість нашої планети у величезному, постійно змінюваному космосі. Це також стимулює наукові дослідження та розвиток технологій, що можуть допомогти забезпечити довгострокове виживання людства за межами нашої зоряної системи.The post Вчені розповіли, що буде відбуватися на Землі під час загибелі Сонця first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua18 годин тому вНаука

Нове дослідження вчених з Університету Генріха Гейне в Дюссельдорфі проливає світло на дієту нашого найдавнішого спільного предка, відомого як LUCA (Last Universal Common Ancestor). Згідно з опублікованими в науковому журналі “Frontiers in Microbiology” результатами, вважається, що останній універсальний спільний предок живився переважно воднем. Дослідницька група проаналізувала метаболічні шляхи, спільні для сучасних організмів, і з’ясувала, що LUCA міг ефективно використовувати водень, вуглекислий газ та амоній для виробництва амінокислот та вітамінів, необхідних для свого існування. Останній універсальний спільний предок (англ. last universal common ancestor, LUCA) — гіпотетичний найближчий загальний предок всіх живих організмів, що нині існують на Землі. Жив приблизно 3,6-4,1 млрд років тому Особливо цікаво, що LUCA імовірно жив у надзвичайно екстремальних умовах далеко від сонячного світла, можливо, біля гідротермальних джерел на дні океану, де доступний водень служив основним джерелом енергії. Це дослідження не тільки переосмислює традиційні уявлення про походження життя на Землі, але й підкріплює гіпотезу про те, що всі сучасні живі істоти можуть мати спільного предка, здатного пристосуватися та виживати у надзвичайно складних умовах. Раніше ми повідомляли, що найбільший вулкан Антарктиди почав викидати золотий пил.The post Найдавніший спільний предок усього живого на Землі міг харчуватися виключно воднем first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua19 годин тому вТехнології

Відомий підприємець та автор книг Роберт Кійосакі поділився своїм баченням щодо майбутнього біткоїна, підтримавши прогноз Кеті Вуд, засновниці інвестиційної компанії ARK Invest, про те, що вартість однієї монети BTC може сягнути 2,3 мільйони доларів. Кійосакі заявив, що незважаючи на можливість помилки у прогнозі Вуд, він довіряє їй оцінці та має намір інвестувати в ще більше монет. “Кеті Вуд стверджує, що біткоїн досягне позначки в 2,3 мільйони доларів за монету. Чи вірю я в це? Безперечно. Цілком можливо, що вона може помилитися, але я вірю в її візію. Важливіше питання полягає у тому, у що вірите ви та скільки у вас біткоїнів”, — зазначив Кійосакі в соціальних мережах.The post Роберт Кійосакі заявив, що ціна біткоїну може досягти $2,3 млн за монету first appeared on T4.
T4.com.ua

T4.com.ua19 годин тому вЇжа, Наука

Двійнята-дієтологині з Nutrition Twins, Теммі Лакатос Шеймс та Ліссі Лакатос, поділились порадами, як підтримувати високий рівень енергії протягом усього дня за допомогою природних методів. Одна з основних рекомендацій — це підтримувати достатній рівень гідратації. Зневоднення може бути причиною втоми, тому важливо регулярно пити достатньо води. Якщо вам не до вподоби чиста вода, спробуйте додати натуральні ароматизатори, як-от лимон або м’яту, або виберіть ароматизовану мінеральну воду. Включення ароматних чаїв, таких як м’ятний або кориця, може також допомогти підвищити рівень енергії та поліпшити концентрацію уваги завдяки стимулюючому ефекту натуральних ароматів. Регулярне споживання здорових сніданків, зокрема, включення цільнозернових і білків, допоможе уникнути сплесків та падінь рівня цукру в крові, що сприяє підтримці енергії на високому рівні. Зверніть увагу на продукти, які сприяють довготривалому відчуттю ситості, такі як цільні злаки, білкові бари або натуральні йогурти. Також важливо практикувати глибоке дихання, що допомагає зменшити стрес і покращує кисневе насичення крові, сприяючи збільшенню енергії. Наостанок, підтримка здорового мікробіому через вживання ферментованих продуктів та продуктів з високим вмістом рослинних волокон є ключем до підтримки загального здоров’я і благополуччя, що непрямо впливає на рівень енергії. Раніше експерти назвали найкорисніші для здоров’я напої.The post Експерти назвали природні способи підвищити рівень енергії на весь день first appeared on T4.